Majitel licence WAGC a kapitán amatérského výběru České republiky Adolf Červinka oznámil nominaci 11 hráčů na říjnové mistrovství světa.

To se mělo hrát letos říjnu v Cancúnu v Mexiku, ale soutěž byla  přeložena o rok.

Nicméně postupující z letošní kvalifikace a hráči, kteří hráli minulá mistrovství, mají důvěru i pro letošní mistrovství.

Kapitán týmu A. Červinka se k nominaci vyjádřil takto: „ nominaci tvoří hráči, kteří podle regulí zvítězili ve svých kategoriích v rámci celoroční kvalifikace na našich GPA tour a hráči, kteří dlouhodobě tuto soutěž hrají. Celý projekt, se rok od roku díky novému promotérovi z Malajsie zvedá a je to skutečně velmi kvalitně obsazený turnaj ve všech kategoriích. Letos se kvalifikace bude hrát opět, ale jen o počet míst, které získáme nad určenou kvótu pro danou zemi což je nyní 11 míst ve dvou kategoriích WAGC a WAGI. Zažádali jsme o výjimku, pokud bude potvrzena, máme možnost kvalifikaci letos vypsat o další místa.  Pokud neseženeme pro tým peníze od sponzorů, hradí si každý hráč náklady sám. K tomuto ekonomickému modelu  jsme přistoupili před rokem a upřímně funguje, tím že hráči mají nominaci jistou rok dopředu, mohou se adekvátně připravit, cílem je  přivést z Mexica medaili, na kterou čekáme již 3 roky, naposledy byl stříbrný Petr Bílek a bronzová Jana Formanová v Durbanu v JAR“

 

A kdo jsou ti nominovaní, kteří mají jistotu účasti?

Červinka Adolf kapitán týmu a hráč
Macháček Vladimír hráč
Havelka Miroslav hráč
Dědek Petr hráč
Konečný Jiří hráč
Jízdný Antonín hráč
Vodseďálek Tomáš hráč
Bílek Luboš hráč
Charvát Martin hráč
Pavlík Jan hráč
Střílka Jan hráč

 

   

Tým současně představil nové oblečení a dresy pro mistrovství v Mexiku. Turnaj se hraje v termínu od 16  do 23 října 2021.