Třináctý ročník GPA MASTERS ovládl jeden z nejtradičnějších účastníku tour Tomáš Vodseďálek, a tak jsme se na jeho dojmy a pocity z vítězství i celého ročníku zeptali v krátkém rozhovoru.

 

Tomáši,  obrovská gratulace, asi jen málokdo ví, co pro tebe znamená vítězství na GPA GOLF TOUR.

 Je to tvoje největší vítězství v kariéře? 

Jasně, je to přesně to co všichni chceme a hlavně my,  co jsme tam de facto od začátku - to naše tzv. tvrdé jádro…. Smích…. Já vždy říkal, že vyhrát GPA je nesmírně těžké,  a když se ohlédnu zpět na všechny, co to v minulosti vyhráli, tak kromě mého vzoru šampiona P. Bílka a Káji Valdaufa to vlastně vyhráli vždy hráči, kteří byli na túře  noví a nebyli zatíženi naší rivalitou, která strašně svazuje. Takže proto si myslím, že kromě Petra nikdo nevyhrál 2x….

Už ti to došlo, co jsi dokázal, nebo ještě ne? 

Na rovinu?? Vlastně ještě asi ne…., pořád se necítím jako jeden z těch nesmrtelných na vlajce….. smích.

Uspořádáš pro kamarády nějakou malou oslavu, když se galavečer přesouvá na duben 2021? 

Já nemám na túře kamarády…….. Ne,  teď vážně… Ano,  pokusím se něco malého uspořádat, pokud to současná situace dovolí….

K výsledku pomáhá i dobře fungující flight, cítil jsi se dobře s Petrem Dědkem a Pepou Červeným? 

Tak to každopádně…. Začnu Pepou…. Pepa si už někdy myslím v roce 2013 zahrál na Sibylu a říkal veřejně, že já to ten daný rok stejně nevyhraju…. Říkal… Tome… Ty? Ty vyhraješ až v roce 2020… A ejhle on to věděl už tak dlouho…. Smích… A co se týče Petra Dědka, tak on je pro mě zárukou úspěchu…. On s kým jde ve flightu tak snad vždy vyhraje…. Nálada byla ve flightu od začátku úplně skvělá…. S Petrem jsme od začátku hráli super golf a pořád jsme byli oba ve hře o vítězství… Pepovi se zhruba na 3 jamce přestalo dařit, ale výrazně nás oba podporoval…. O tom, jak dobře jsme hráli, vypovídá i to, že jsem byl po 11 jamkách v paru a v tu chvíli jsem s Petrem prohrával asi o 3 rány…. Pak mu začaly drobné trable a bohužel to nedonesl…. Což asi každý z nás zná...:-)

Porazil jsi bezpochyby širší amatérskou špičku v ČR hráčů nad 30 let, konkurence byla obrovská, souhlasíš?

 Ano, za mě byla největší v historii a ať si myslí kdo chce, co chce, tak za mě to letos z těch 21 hráčů mohl vyhrát každý…..

Tvůj vzor Petr Bílek má sice tři tituly, ale ty jsi na rozdíl od něj i majitelem červeného saka za Major a vyhrál jsi letos i Diamond Cup, myslíš, že máš na to ho dotáhnout i ve výhrách na GPA?

Tak to vůbec netuším…. Myslím, že je zázrak že jsem to vyhrál aspoň jednou…. Všichni víme, že obhájit je daleko těžší….. Já toho už na GPA vyhrál hodně, ale pořád to není tolik, kolik bych si přál…. Smích, Petra, ale budu určitě chtít dohnat v počtu vítězství…. Samozřejmě bych si jméno Vodseďálek přál vidět na poháru více krát…. A třeba tam bude jednou i Adam Vodseďálek……Jestli se to povede se vlastně můžeme zeptat Pepy…. Ten to jistě už ví… Smích…  

Letos jsi hrál dobře i v 1. lize. Je tedy rok 2020 rokem zlomu? Konečně začneš více sklízet tu dřinu na drivingu? 

Já měl, pořád problém s tím, že dobře rozehrané kolo jsem pod tlakem nedonesl, a to se tímto vítězstvím doufám  změní…. Smích. Ano, doufám, že je to  break point …. Bod zlomu…..

Před dvěma týdny jsi se neprosadil na klubovém turnaji, vyladil jsi formu asi dokonale, co se změnilo? 

Já už tam hrál super golf….. Ale tím, že se hrálo de facto z černých a hřiště mělo cca 6 700 metrů jsem se zbytečně tlačil…. A z toho pramenily zbytečné chyby……

Co tedy plánuješ dál v roce 2021? Jaké máš plány, budeš hrát více MID a pojedeš reprezentovat ČR do Mexika? 

Pokud mi práce a rodina dovolí, tak určitě chci hrát vše, kde se hraje kvalitní sportovní golf, což na midech i v Mexiku je….

Hraješ tour skoro od začátku, jak hodnotíš tu dobu? 

Je to už vlastně strašně dávno …. Celé se to vyvíjí a za mě je to každým rokem lepší a lepší, díky týmu GPA a Adolfovi hlavně…. Za mě to nejlepší, co nás mohlo potkat. A vzkážu všem, kteří mají jakékoliv výhrady k GPA tour…. Buďme za ni šťastní, měli by jsme si jí více vážit a hlavně ji pořádně podporovat…. Vzpomeňte si na má slova, až tour třeba nebude…. Nebudeme mít co hrát……

Co bys chtěl vzkázat všem na závěr? 

Moc vám všem děkuji a mám vás všechny rád…..