Na hřišti Golf Resortu Karlštejn byl za větrného počasí odehrán první turnaj třetího ročníku GPA Golf Tour Players.
 

Vzhledem k tomu, že se vítězové prvního i druhého ročníku (Jiří Konečný a Juraj Plechlo) rozhodli přestoupit do GPA Tour Masters, bylo velké očekávání, kdo jejich místo na čele žebříčku Race to Fontana zaujme.

 

Velké naděje byly od loňských finalistů Luďka Primuse, a hlavně Antonína Jízdného, který v loňském finále skončil jen těsně druhý.

Po prvních devíti jamkách se v čele držel Luděk Primus se score even par, následován Janem Veselým a Antonínem Jízdným se score +1.  Před druhou devítkou tak byla cesta k vítězství otevřená hned několika hráčům. 

 

Na druhé devítce se však nakonec ukázala jedinečná síla Antonína Jízdného, který opět dokázal, stejně jako loni při vítězství, hned na třech turnajích GPA Players, že první devítku má pouze na rozjezd, a ve druhé devítce dokáže celé startovní pole převálcovat. Nezabránilo tomu tentokrát ani zaváhání na závěrečné čtyř parové osmnáctce, na které zapsal hned osm ran a s celkovým score -5 si došel pro pohodlné vítězství. Luděk Primus a Jan Veselý si nakonec se score -1 podělili druhé místo.

 

V kategorii A (HCP 0- 22,2) hrané na stablefordy vyhrál Luděk Primus s 38 body, druhý skončil Miroslav Domalíp (34 STB) a třetí Tomáš Ležal. V kategori B (HCP 22,3 – 54) vyhrál poměrně jasně celkový vítěz Antonín Jízdný (42 STB),
před Janem Veselým (37 STB) a třetí skončila Hanka Kmentová (37 STB).

 

Celá série teď nabere rychlé tempo, kdy nás během 28 dní čeká 5 turnajů a hned příští týden čeká na všechny hráče velká výzva v podobě náročného hřiště na Case Sereně.