Na jednom z nejkrásnějších hřišť v Evropě se uskutečnil v rámci GPA TOUR první letošní turnaj kategorie Major. V sérii Players se sice nehrálo tak jako v kategorii Masters o červené sako a tím i věčnou slávu, ale i přesto se v tomto turnaji rozděloval rovný milión bodu do pořadí Race to Fontana, což pro všechny hráče, kteří pokukují po vstupence na finále celé Tour byla dostatečná motivace. Ve startovní poli nescházel nikdo z favoritů, včetně obhájce loňského celkového vítězství Jiřího Konečného a ani vítěze posledních dvou turnajů na Ostravici a Čeladné Antonína Jízdného.

Antonín Jízdný opět ukázal, že v průběhu kola se dokáže zlepšovat. Po prvních sedmi jamkách byl na skóre +12 ran brutto, zbývajících 11 jamek za +11 ran, což znamenalo konečné skóre po vyrovnání -1, a mohl tedy pomýšlet na další velice kvalitní umístění. Na třetí vítězství v řadě to však nakonec nestačilo, protože se ve startovním poli našel jeden hráč, který ten den donesl do klubovny ještě lepší výsledek. Tímto hráčem byl Ladislav Korvín, který zapsal celkové skóre po vyrovnání -4 rány (82 ran brutto), a opět potvrdil, že slovenští hráči se na hřišti Fontana cítí jako doma. Dostal se tak na třetí místo v průběžném pořadí Race To Fontana, které zatím vede Antonín Jízdný s náskokem bezmála 85 tisíc bodů před Jiřím Konečným.

V kategorii hraných na stablefordy vyhrála v kategorii B (HCP 24.0 – 54) Miriam Čizmazia (43 STB), před Hanou Kmentovou (35 STB) a třetí skončil Matúš Kožuch (34 STB). V kategorii A (HCP 0- 23.9) vyhrál celkový vítěz Ladislav Korvín (40 STB), druhý skončil Jan Jánošík (37 STB) a třetí Antonín Jízdný (37 STB).

Tour teď opět pokračuje v rychlém tempu a další turnaj následuje již za 6 dní po turnaji na Fontaně, tour se opět vrací do České republiky a čeká nás hřiště Radecký na Golf Resortu Konopiště.