Na novějším z dvojice hřišť v Rakouském Haugschlagu, se odehrál další turnaj, tentokrát již třetí ze série GPA Golf Tour Players. Ještě den před startem byla nejčastější otázka hráčů na to, jaké bude počasí, protože déšť, a hlavně bouřky v okolí Haugschlagu dokážou být opravdu silné a vydatné. Naštěstí v den konání turnaje ukázal Haugschlag svou přívětivější tvář a hráče tak čekalo nejen skvěle připravené hřiště s greeny s rychlostí 10 stop, ale i ideální golfové počasí.

                Od prvních jamek se do vedení dostala Eva Kynčlová, která první devítku zahrála za 38 ran brutto, což v kategorii na rány s vyrovnáním znamenalo vedení se score -3. Ostatní hráči na Evu ztráceli v nejlepším případě dvě rány. Hlavní otázka tak před druhou půlkou hřiště byla, zda Eva Kynčlová dokáže udržet nastavené tempo. Bohužel pro ni se však druhá devítka ukázala být těžší než devítka první, a po druhé devítce za 47 ran brutto se propadla na konečné čtvrté místo se score po vyrovnání +3.  Největší favority tak bylo potřeba hledat ve skupině hráčů, kteří startovali z jamky číslo 10, a v půlce hřiště neměli velkou ztrátu na vedení. Mezi tyto hráče patřil jako již tradičně Antonín Jízdný, který po devíti jamkách byl even par a skoro jmenovec Petera Palky, který hraje GPA Masters, Josef Pálka, taktéž hráč od našich Slovenských sousedů, který obešel první devítku za +2.

                Antonín Jízdný tentokrát neukázal svůj pověstný finish, a po vcelku vyrovnaných obou devítkách skončil s celkovým score -1 na druhém místě, což ho ale ve finále nemusí mrzet, protože opět dokázal navýšit své vedení v žebříčku Race to Fontana. Josef Pálka se do toho naopak na jeho druhé devítce obul naplno, a po šesti parech v řadě byl rázem ve vedení se score -3. Duble boggey na pro něj závěrečné jamce číslo 9 už jen snížilo jeho náskok na jednu ránu, ale o vítězi nebylo pochyb.

V kategoriích hraných na stablefordy v kategorii A tentokrát určené pro HCP 0-23.0  zvítězil celkový vítěz Josef Pálka se score 38 STB, před Jindřichem Kotyzou 36 STB a Jiřím Tužilem 33 STB.

V kategorii B určené pro HPC 23.1 – 54 Zvítězila již tradiční sběratelka trofejí Hana Kmentová se ziskem 40 STB, před Antonínem Jízdným 37 STB a třetí skončil Radek Kacz  34 STB.

Další turnaj GPA Players se odehraje opět v Čechách a to konkrétně na hřišti Radecký Golf Resortu Konopiště.

 

íce fotek z turnaje  Masters a Players na Haugschlagu naleznete na následujícím odkazu

GALERIE

-GPA-