První turnaj  čtrnáctého ročníku GPA MASTERS je již za dveřmi a my Vám přinášíme první díl informací o pravidlech, podle kterých se bude celý ročník odehrávat.

JAK SE STÁT XIV. ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM GPA GOLF TOUR 2021?

Základní část se skládá ze 13 turnajů kvalifikačních turnajů a 3 finálových kol. Rozsahem a kvalitou resortů se jedná o unikátní amatérský mezinárodní projekt hraný ve třech zemích ČR, SK a Rakousku. Celá tour se hraje na rány s vyrovnáním maximální hrací odpočet je 15 ran na kolo. V kvalifikační části mají všichni hráči technickou ochranu jamky na +5 na jamce. Ve finále se hraje již na reálný výsledek dosažený na jamce.

Na kvalifikačních turnajích hraných o „price money“ v podobě GPA bodů, se hraje o co nejlepší pozici ve finále hraném na tři kola na rány s vyrovnáním hracího HCP max. 15. To je asi nejzásadnější změna celé tour od minulých let. Změna byla vyvolaná potřebou zvýšit atraktivitu a důležitost jednotlivých kvalifikačních turnajů. Současně umožňuje účast ve finále všem držitelům plných hracích karet, zajímavost udrží penalizace za pořadí v dlouhodobém žebříčku Race to Fontana.

Další změnou je, že na turnajích bude bodovat prvních 40 hráčů. Bodové ohodnocení turnajů však zůstane stejné od 500 do 1 milionu bodů.

Soutěž a bodování na základních turnajích do Race to Fontána ještě rozšíří pro letošní rok speciální bodové prémie za vítězství v soutěži družstev GPA GOLF LEAGUE (4 x 25.000 bodů pro vítězné družstvo) a vítězství v DIAMOND RACE (25.000 bodů).

Na konci sezóny se po posledním turnaji určí pořadí celé kvalifikace podle získaných bodů. To také určí, s jakou výchozí pozicí nastoupí hráč do finále tour. Pouze nejvýše postavený hráč žebříčku jde do finále s hodnotou svého score „even par“. Další hráči obdrží penalizaci podle principu každé dvě pozice na žebříčku + 1 rána penalizace. Například hráči na druhém a třetím místě žebříčku získají + 1 ránu a budou startovat do finále se skórem +1. Takto se ohodnotí všech prvních 40 hráčů žebříčku Race to Fontána až do maxima + 20 ran. Ti také postoupí do finále na Fontáně. Pokud budou v prvních 40 postupujících i hráči, kteří startovali na sponzorské karty, bude počet finalistů zvýšen na maximálně 44, tedy 40 majitelů plných karet a maximálně 4 nejlepší v žebříčku, kteří startovali na sponzorské karty. Ve finále není možno poslat na karty žádnou náhradu, účast ve finále pouze pro hráče, kteří se kvalifikují viz pravidla tour, platí i pro majitele plné karty . Pořadatel může zajistit pouze účast mimo turnajové schéma s all inclusive programem a hrou.

Po prvním finálovém kole na Fontáně bude proveden cut, kdy 21 nejlepších hráčů postupuje do 2 a 3. finálového kola. Ostatní hráči z MASTERS, kteří neprojdou cutem se zapojí s 6 nejlepšími hráči z Players o titul PLAYERS, hraném na dvě kola s odpočtem HCP max.28.

Absolutním vítězem XIV. GPA GOLF TOUR MASTERS se stane hráč, který získá nejnižší skóre za finálová tři kola ve hře na rány s vyrovnáním s maximálním odpočtem HCP 15 a započtenou penalizací za pořadí v žebříčku Race to Fontána.

Vítěz jako vždy obdrží pozvánku na jubilejní 15.ročník GPA GOLF TOUR 2022 a zapíše se nesmazatelně do historie tour.

Určení odpališť pro GPA GOLF TOUR MASTERS 2021

 

27.5.2021

Karlštejn

do HCP 6.9 včetně bílá, ostatní žlutá odpaliště

3.6.2021

Casa Serena

jednotná žlutá odpaliště

10.6.2021

Haugschlag new

do HCP 6.9 včetně bílá, ostatní žlutá odpaliště

11.6.2021

Haugschlag old  (dvojice)

jednotná žlutá odpaliště

17.6.2021

Konopiště Radecký

do HCP 6.9 včetně bílá, ostatní žlutá odpaliště

24.6.2021

Penati Legend

do HCP 6.9 včetně bílá, ostatní žlutá odpaliště

25.6.2021

Penati Heritage ( dvojice)

jednotná žlutá odpaliště

5.8.2021

Fontana ( Major)

jednotná zlatá odpaliště

6.8.2021

Adamstal ( dvojice)

jednotná žlutá odpaliště

12.8.2021

PGA National Prague OAKS

do HCP 6.9 včetně zlatá, ostatní  stříbrná odpaliště

26.8.2021

Kácov ( Jamkovka 1. Kolo)

jednotná žlutá odpaliště

2.9.2021

Albatross (Major)

Do HCP 6,9 bílá,  ostatní žlutá odpaliště

8.9.2021

Kácov (Jamkovka Finále)

Jednotná bíla odpaliště

16-18.9.2021

Fontana Finále

jednotná zlatá odpaliště

 

Výjimky z fixně daných odpališť  

Hráč s HCP do 4 před startem tour  -  hraje celou sezónu z bílých, pokud budou na turnaji vypsána, pokud zhorší nad 6,9 stále hraje z bílých 

Hráč s HCP  4,1 – 6,9  v případě pokud hráč zhorší nad 6,9,  může si určit před sezónou, že chce hrát celou tour na bílých odpalištích

Hráč s HCP 7 a vyšším -  hraje celou sezónu ze žlutých odpališť, pokud zlepší pod 6,9 během sezóny jde na bílé, současně si hráč s vyšším HCP než je 6,9 může požádat GPA o celoroční zařazeni na bílé odpaliště, to bude projednáno  s přihlédnutím na jeho výkonnost a potenciál hráče.

 

Schváleno agenturou GPA a její hráčskou a partnerskou radou.

 

Další díl pravidel, tentokrát o formátu turnajů dvojic a doplňkových soutěžích bude brzy následovat.