Osmým turnajem v nabitém programu GPA GOLF TOUR 2019 byl turnaj MASTERS v Mariánských Lázních. Den před turnajem vypadalo počasí až hrozivě, ale po deštivé noci se počasí umoudřilo. Odpoledne jsme se dokonce dočkali téměř ideální golfové počasí.

Hráči bojovali, jako vždy, nejen o umístění v turnaji, ale také o body do žebříčků Race to Fontána a v neposlední řadě i o body do dlouhodobých soutěží.

Po první devítce vedl průběžné pořadí David Mrákota, který šel v paru. Svou pozici ale neudržel a nakonec se se skóre 75 brutto ran (-3, 69 po odečtu) umístil na třetím místě, za druhým Janem Šmídou, kterému ani skvělý výsledek 74 ran (-4, 68 po odečtu) nestačil na vítězství. Letos již podruhé zvítězil Adam Culek, který sice zahrál shodných 74 brutto ran, avšak po odečtu je jeho konečné skóre -6, 66 ran. Všichni tito hráči jsou letos ve skvělé formě a na většině turnajů se umísťují na předních pozicích.

S určitostí se dá říci, že do finále na Fontáně postoupilo již 6 hráčů, dalších 14 míst je stále volných.

Absolutním vítězem MASTERS se stal Adam Culek (-6, 66 ran po odečtu hcp). Aktuální žebříček MASTERS Race To Fontana si můžete prohlédnout zde.

Absolutním vítězem PLAYERS se stal Rostislav Rojčík (-15, 57 po odečtu hcp). Aktuální žebříček PLAYERS Race To Fontana si můžete prohlédnout zde.