Tour se nezadržitelně chýlí ke konci a drama o postupovou jistotu do finále na Fontaně se zvyšuje.

Další prověrkou pro hráče bylo hřiště Radecký  na Konopišti.

Veledůležité body ve hře a postupně plnící se sestava finalistů předurčovala další velikou bitvu o finále.

Hřiště ukázalo, že bude pro hráče jednodušší než Fontana, a výsledky turnaje to jen potvrdily.

Na Fontaně stačilo na vítěze turnaje zahrát po odečtu -1, zatímco na Konopišti by tento výsledek neznamenal ani umístění v první desítce turnaje.

Tak moc se hráčům na Radecký course dařilo.

Potřeba bodů probudila hráče z nižších pater žebříčku zmobilizovat veškeré síly, a ještě se pokusit o postup.

To platilo zejména o Martinovi Pavlicovi, který odehrál životní kolo a donesl 80 ran a jeden z nejlepších výsledků na tour, a to -7.

Další hráči jako Petr Svěcený, Adam Vodseďálek, Petr Kolář, Robert Hanzl, Vladimír Novák, Jan Kupka i Adolf Červinka, kteří nemají postupovou jistotu se natlačili do TOP 12 a připsali si nesmírně cenné body.

Favorité se tentokrát jen vezli, nejlepší umístění nakonec zaznamenal Miroslav Havelka, a to deváté místo, a tím se opět vrátil do čela Race to Fontana.

Vítězem turnaje, a to naprosto zaslouženě, se stal se skvělým výkonem 72 ran Vladimír Macháček, který dosáhl nakonec skvělého výkonu s odečtem HCP -8. Vítězství tedy udržel o jedinou ránu před Martinem Pavlicou. Tito dva hráči na Konopišti dominovali. Pro vítěze to znamenalo definitivní jistotu finále.

Na třetím místě se dělili o body Petr Svěcený a Adam Vodseďálek oba -5.

Na pátém místě a premiérové body do žebříčku získal Petr Kolář -4.

Turnaj znovu potvrdil vyrovnanost startovního pole, opět vyhrál jiný vítěz!

Do finále má nyní jistotu účasti již  12 hráčů, takže ve hře je už jen zbylých 8 míst. To poslední v soutěži o divokou „FOX“ kartu má nyní ve svém držení Jiří Foltán s 2310 body těsně před Janem Culkem, který je jen o 10 bodů zpět.

Dalším turnajem nabitého programu je třetí turnaj série DIAMOND, který se uskuteční ve čtvrtek 27.8. v Karlových Varech na hřišti Olšova vrata.