Za krásného a slunečného počasí proběhl na Golf Resortu Konopiště další díl série GPA Players. Turnaj se odehrál na hřišti Radecký.

Díky velkému množství srážek z předchozích dní mělo hřiště poněkud měkčí a pomalejší greeny. Díky tomu míčky po zasažení greenu zůstaly prakticky ihned stát a neodrolovávaly z greenu pryč.  Toho většina hráčů dokázala dokonale využít, což mělo za následek velkou řadu skvělých výsledků.  Vždyť hned 21 hráčů ve startovním poli skončilo na výsledku -1 nebo lepší, a to tu v historii GPA Players ještě nebylo, také to znamenalo, že kdo nezahrál pod par, neměl šanci si připsat body do hodnocení Race to Fontana.  Z vítězství se nakonec radoval s náskokem čtyř ran a hlavně s celkovým scóre -14 na rány s vyrovnáním Jaroslav Pour, pro kterého to bylo premiérové vítězství na túře. Díky tomuto vítězství se posunul na přední příčky hodnocení Race to Fontana a stal se tak adeptem na  účast ve finále. Leaderům pořadí se tentokrát úplně nedařilo.  Natálie Macháčková a Antonín Jízdný skončili na děleném 11 místě se score -5 a obhájce vítězství Jiří Konečný, který obešel hřiště se scóre +1, tentokrát nebodoval.

V kategoriích hraných na stablefordy byli výkony hráčů a hráček taktéž famózní. V kategorii A (HCP 0-21.0 zvítězil Marcel Klaus se ziskem 46 bodů, druhý skončil František Šálek (45 STB) a třetí Natálie Macháčková (43 STB).

V kategorii B (HCP 21.1 – 54) vyhrál celkový vítěz Jaroslav Pour (50 STB) před Boleslavem Buzkem (48 STB) a Markétou Važanovou (45 STB).

Předposlední turnaj základní části nás čeká na konci srpna na hřišti v Karlových Varech, po kterým již pravděpodobně budeme znát první jisté postupující do finále na Fontaně.