V dějišti profesionálního turnaje  D + D Real Czech Masters se odehrál druhý turnaj kategorie Major v rámci GPA Masters a Players 2021. Vzhledem k tomu, že se jednalo o poslední turnaj jednotlivců, měla většina hráčů poslední šanci na získání bodů do Race to Fontana a tím na vylepšení pozice do nadcházejícího finále.    

                Turnaj se současně hrál i jako poslední turnaj ze série Diamond Race, kde se bojovalo o diamant od společnosti Fancy Diamnods a hráči tak měli o zvýšenou motivaci postaráno.

                Do turnaje nejlépe vstoupil Miroslav Havelka, který si po celou sezónu držel vyrovnanou formu. Po první devítce se držel na čele se score – 4. Na druhém místě se držel Josef Červený se score -3  a na třetím Adolf Červinka který obešel první devítku se score -2. Tomu se na majorech hraných na Albatrossu v poslední době daří velice dobře, vždyť tu v roce 20219 vyhrál a i v roce 2020 byl po první devítce na čele, ale po pokažené druhé devítce se propadl na konečné dělené 14 místo.                               

                Na náročném hřišti se ve skvělé formě ukazovalo mimo vedoucího tria dalších pět hráčů, kteří hráli první devítku pod par.

                Ve druhé půlce turnaje ukázalo hřiště hráčům svou náročnost a pořadí se nám začalo proměňovat. Miroslav Havelka své výkony neudržel a po dublech na jamkách 12, 13 16 a 18 se propadl na konečné 13 místo. Josef Červený sice druhou  devítku nijak zásadně nepokazil, přesto zahrál o ránu hůře a klesnul na čtvrtou příčku. Do čela se tak dostal Tomáš Vodseďálek, který obě devítky dokázal zahrát za  -1 a dostal se tak se score-2 do vedení mezi hráči v klubovně.

                Pak už se netrpělivě čekalo na to,  jak si s druhou devítkou poradí Adolf Červinka, ten sice začal druhou devítkou boggym a dublem na jamkách 10 a 11, po kterých si však připsal 6 parů v řadě a průběžně byl ve vedení. Čekala ho však obávaná 18 jamka, kterou potřeboval zahrát v klidu a nepokazit. Na greenu ležel třetí ranou a zdálo se, že již jamku v pohodě dopatuje a dojde si pro titul. Podařil se mu však zahrát trojput a v ten moment se obával, zda o vedení nepřišel. Naštěstí pro něj i po dublu na osmnácté jamce z toho bylo celkové score -3 a udržel se   před Tomášem Vodseďálkem o jednu ránu. Připsal si tak vítězství přesně po dvou letech a vylepšil si i pozici pro finále na Fontaně.

                Poslední body v žebříčku Race to Fontana budou rozdány šestnácti finalistům GPA Match Play, které se bude hrát na Kácově, a po něm bude již pořadí pro finále na Fontaně konečné.