Na perfektně připraveném hřišti Albatross Golf Resortu vyvrcholila základní část GPA PLAYERS 2020. Vzhledem situaci, která před turnajem nastala v pořadí Race to Fontana, ve kterém měl jistotu účasti ve finále na Fontaně pouze Antonín Jízdný a obhájce titulu Jiří Konečný,  zbývala tedy ještě čtyři neobsazená místa, sliboval turnaj napínavou bitvu o každou ránu až do konce.  To se nakonec více než potvrdilo, po první devítce  se již zdálo skoro jisté, že si svou účast ve finále, a tím i primát první ženy, která se finále zúčastní, nenechá ujít Natálie Macháčková. Nakonec jí i dělená sedmnáctá pozice bezpečně stačila. Bojovalo se tedy už jen o tři volná místa, na kterých po první devítce bylo trio hráčů Juraj Plechlo, Radim Houdek a Karel Březina.  Na druhé devítce se pořadí začalo poměrně razantně měnit. Ze zmíněné trojice dokázal pouze Juraj Plechlo uhájit svou pozici a díky dělenému 4. místu se stal i čtvrtým jistým postupujícím do finále. Zato Radim Houdek, poté co na jamkách 10,11 a 17 zahrál osm ran a Karel Březina zapsal na jamce číslo 12 dokonce 10 ran a na sedmnáct 9, vyklidili čelní pozice leader boardu, a tím se jim i účast ve finále ztratila v nedohlednu. Jejich zhoršení dokázal dokonale využít Luděk Primus, který dokázal zahrát obě devítky vyrovnaně bez žádné zásadní chyby a po výsledku -8 ran po vyrovnání se mohl radovat nejen z vítězství v turnaji, ale i z postupu do finále.  Druhá skončila o ránu zpět Leona Nová, které nakonec vstupenka na finále utekla o necelých tisíc bodu a v celkovém pořadí Race tu Fontana skončila nakonec sedmá. Poslední místo ve finále tak obsadil Jaroslav Pour,  kterému se turnaj na Albatrossu vůbec nevydařil a po score plus dvanáct skončil na celkovém 39. místě, ale díky bodům nahraným v předchozích turnajích ho to nakonec nemuselo mrzet.

V kategorii A hrané na stablefordy zvítězil se ziskem  44 bodů celkový vítěz Luděk Primus, před Miroslavem Ducháčkem (38 STB) a třetím Jurajem Plechlem ( 38 STB).

V kategorii B zvítězila Hana Kmentová (42 STB), druhý skončil Karel Březina ( 41 STB) a třetí Martina Lipoldová ( 40 STB).