Na Resortu Panorama Kácov konkrétně na devítce Forest se uskutečnil finálový turnaj GPA MATCH PLAY 2021.  Do turnaje se kvalifikovalo 16 hráčů, kteří postoupili ze základního kola.

                Ve finále čekalo všechny hráče odehrát čtyři devítky a tak je čekal velice dlouhý a náročný den.

                V osmifinále byl nejzajímavější souboj mezi Peterem Palkou a Miroslavem Havelkou. Oba hráči mají poslední dobou velice dobrou stabilní formu a tak se očekávala vyrovnaná bitva. Papírově byl před utkáním mírným favoritem Miroslav Havelka vzhledem k tomu, že Kácov je jeho domácí hřiště.  Předpoklad je jedna věc, ale samotná hra bývá často něco jiného a tak se z vítězství o jednu jamku radoval Peter Palka. Díky této výhře navíc udělal významný krok ke své účasti v závěrečném flightu ve finále na Fontaně, ze kterého ho mohl sesadit Tomáš Vodseďálek, pokud by v Match Play skončil nejhůře třetí. Druhé mírné překvapení v osmifinále byla prohra Miloslava Kmenta s Honzou Kupku také 1:0. Míla ale nakonec nemusel své první prohry úplně litovat, protože díky konečnému 9 místu  se posunul v hodnocení Race to Fontana na konečné 7 místo a svým umístěním v Match Play získal dvě rány k dobru pro finále.

                Ve čtvrtfinále jsme tak měli všechny hlavní favority. Trojnásobný vítěz celé GPA Masters Petr Bílek si ve čtvrtfinále poradil s Honzou Kupkou a posunul se tak již do semifinále, kde ho čekal Karel Valdauf, který si poradil s Petrem Palkou. Druhou semifinálovou dvojici tvořil Jiří Březina a Luboš Bílek, který porazil o jednu jamku Tomáše Vodseďálka. Díky tomuto výsledku tak Peter Palka už mohl slavit účast v závěrečném flightu v prvním kole finále.

                Petr Bílek své semifinále zvládl naprosto s přehledem a po výhře 3&2 mohl v klidu vyhlížet svého soupeře pro finále. Tím se nakonec po napínavém souboji stal Luboš Bílek, který Jirku Březinu porazil o jednu jamku. Obecně výhra o jednu byl zdaleka nejčastější výsledek v průběhu celého turnaje.                         

                Před utkáním o titul se tak v boji o třetí místo utkal Karel Valdauf a Jiří Březina. Na konec byl šťastnější poněkud překvapivě Karel Valdauf, který vyhrál opět o jednu.

                Finále dvojice Bílek vs. Bílek ovládnul s přehledem Petr a po výhře 2&1 si připsal další velký titul, který mu v jeho bohaté sbírce zatím scházel.     

                Kompletní složení flightu pro finále a predikci hlavních favoritů na titul naleznete v našem dalším článku, který přineseme v průběhu pondělí.