Poslední turnaj letošní sezóny základní části se hrál na zcela novém hřišti PGA National OAKS.

Turnaj byl také čtvrtým a posledním v prestižní soutěži Diamond race.

Tento turnaj měl také rozluštit složitou tajenku postupu nejlepší dvacítky na finále na Fontanu.

Ve hře byla poslední 4 místa, o která bojovalo celkem 12 hráčů.

A bylo to pořádné drama!  Zatímco si již jistí finalisté užívali krásné hřiště OAKS, ti kdo o postup bojovali neměli na žádné kochání čas.

Byla to bitva a nevídané drama.

Vítězství si totiž připsal naprosto překvapivě Petr Žižka, který dlouhodobě nekoketoval s postupem a vítězstvím se dostal na konečné 10 místo celkového žebříčku! Petr se dočkal vítězství na MASTERS  po dlouhých 4 letech. Toto vítězství velmi zamávalo i papírovými propočty.

Dlouho to vypadalo na to, že „černého Petra“ si odnese Jiří Březina a David Mrákota. Jedni z favoritů celé tour!

Dlouho to vypadalo i na postup Aleše Berana, ale ten svůj výkon nedotáhl to do konce a do Vídně nepojede.

Po selhání Jana Kupky na druhé devítce se dostal do top Jiří Březina. Mimo top 20 byl ale stále jeden z nejlepších hráčů na TOUR David Mrákota.

Ten se ale v obrovsky dramatickém závěru nakonec dočkal, a to diskvalifikací Patrika Čermáka za špatně podepsanou score kartu.

Černého Petra za 21 místo tak získal Marek Kafka. Ten však nakonec ve finále přesto bude, protože vítěz turnaje Petr Žižka  svou účast ve finále zrušil a jako náhradník ho nahradí právě Marek Kafka.

Divokou kartu získal také po velikém dramatu Jan Kameníček. Tím doplnil počet finalistů na konečných 21.

Finále na Fontáně se hraje tento týden 24. -25. 9. 2020  a po něm bude již definitivně jasno, kdo bude králem tohoto zvláštního, přesto úspěšného ročníku GPA GOLF TOUR 2020.