Týden po kvalifikaci jamkovky na  Kácově a 14 dní po turnaji na Konopišti se hrála GPA opět, a to v rámci DIAMOND RACE v Karlových Varech na hřišti Olšova Vrata. Takto náročný je program tour pro hráče.

Všechny soutěže vrcholí a vše je podřízeno jmenování 21 finalistů na finále na Fontanu.

V Karlových Varech se porcovalo slušných 600 tisíc bodů a pro mnohé z hráčů to byly doslova body v ceně zlata.

Před turnajem mělo postupovou jistotu 11 hráčů, po turnaji do finále postoupili další tři hráči. Adolf Červinka, Luboš Bílek i Miloslav Kment překonali 200 tisícovou hranici cutu a mohou se již soustředit na finále.

Samotný turnaj měl velmi zajímavý průběh, v čele se usadil Adolf Červinka, který jako jediný měl výsledek -2 po prvních devíti jamkách.

Hřiště ukazovalo svoji náročnost, na rozdíl od Konopiště zde však hráči hráli spíše nad svůj par.

Leader startovního pole však postupně svůj náskok ztrácel po zbytečných chybách a nakonec zachraňoval svou pozici v elitní pětce.

Tím dal šanci ostatním a ti ji využili dokonale. Nejvíce v poslední době ve výborné formě hrající Vladimír Macháček. Ten se vyvaroval zbytečných chyb a strojovou hrou s jedním triple bogey a jedním birdie zahrál 79 ran a těsně vyhrál se score even par.

Na druhém místě skončil trochu překvapivě Pavel Míka, který zahrál 86 ran (+1) po odečtu a bylo to pro něj dosavadní nejlepší umístění na tour.

Ještě oživil naděje na postup do finále na Fontaně.

Na děleném třetím místě po výkonu 84 ran (+2) skončil leader celkového pořadí Miroslav Havelka, který si tak významně pomohl k celkovému vedení v prestižním žebříčku Race to Fontana, aktuálně má veliký náskok před druhým Martinem Charvátem.

S ním skončil na stejné pozici i Jiří Foltán, který ještě reálně bojuje o postup do finále. Ten zahrál také 84 ran (+2).

Turnaj splnil očekávání, ale nic nerozhodl, ještě je 6 volných hracích míst pro účastníky turnaje, reálně o ně hraje ještě 16 hráčů...

Na Albatrossu ve čtvrtek 3. 9. 2020 to bude asi pěkné drama o milion bodů a poslední vstupenky do vlaku směr Vídeň Fontana.

 

-GPA-