Na redesignovaném hřišti na Fontaně, které během posledních let prošlo kompletní proměnou odstartovalo finále čtrnáctého ročníku GPA Masters prvním kolem, do kterého vstoupil z pozice leadra vítěz Race to Fontana Petr Bílek (průběžně -18 ran). Tlak na nejlépe postaveného hráč se mu podařilo po prvním kole ustát a po skvělém kole 75 ran brutto zvýšil svůj náskok na dvě rány. 

Na dalších místech však již došlo k mnoha změnám a překvapením. Do pozice hlavního pronásledovatele se po velice kvalitní hře v prvním kole pasoval Adolf Červinka (-16 ran), který však může litovat lehce nezvládnutého závěru kola, kdy na posledních čtyřech jamkách zahral třikrát bogey a jeden duble. Před tímto závěrem se totiž Adolf Červinka ocitl na samém čele průběžného pořadí. I tak je však jeho pozice do dalších kol více než příznivá a může tak nechat tlak na vedoucího hráče na Petru Bílkovi. Na dalších místech jsou pak seřazení vítěz letošního Majoru na Fontaně Josef Červený (-15), Milan Sciranka (-13) a Jiří Březina (-13).

Nedařilo se naopak obhájci prvenství Tomášovi Vodseďálkovi, který obešel kolo za 88 ran (+13 ran na kolo) a propadl se na průběžné patnácté místo se  score -6.  Podobně se nedařilo i Peterovi Pálkovi, která zahrál +12 na kolo a ze třetího místa se propadl na dvanácté se score -8. Do konco turnaje však schází odehrát ještě plná dvě kola  a tak ani z daleka není nic rozhodnuto.

Druhé kolo startuje zítra v 9:00 turnajem GPA Players, pro které to bude první kolo v turnaji a po nich odstartuje druhým kolem GPA Masters. Poslední flight včetně vedoucího hráče Petra Bílka vystartuje v 10:50 a Vy máte opět možnost vše online sledovat na stránkách www.gpa.cz