Poslední tajenka letošní GPA GOLF TOUR MASTERS je vyluštěna. Po deseti letech účasti na tour se dočkal a  vítězem 13. ročníku se stal Tomáš Vodseďálek. Ten naplnil „vítěznou golfovou věštbu“ jeho souseda a spoluhráče z Proseku Josefa Červeného, který ji před lety na tento rok předpověděl.

Cesta k vítězství T. Vodseďálka vedla přes skvěle rozehrané první kolo. Zahrál v něm 78 ran a donesl po odečtu jako jediný výsledek v „mrazáku“. Takovému výsledku se v prvním kole už nikdo nepřiblížil, přestože našlápnuto mělo na začátku hned několik hráčů.  Velmi dobře zahájil turnaj Adolf Červinka, který na jamce číslo 12 šel + 3 na rány s odečtem -4. Po zaváhání na 13 a 14 jamce zahrál solidních 82 ran a přinesl (+1).

Výborně začal Petr Dědek i Karel Valdauf, ale oba své slibně rozehrané kolo pokazili. Na třetím místě nakonec skončil Jan Šmída, který zahrál jediné finálové kolo nejlépe ze všech za 77 ran (+2), se stejným skóre na konec na čtvrtém místě skončil Martin Charvát, který zahrál 83 ran.

Finále na Fontaně ovlivnilo výrazně druhé kolo, které bylo zrušeno.  Silný déšť a neregulérní hřiště znemožnilo dohrání finále.

Podruhé tak o vítězi rozhodlo pouze jedno kolo (v roce 2011 se také stal jednokolovým vítězem Ondřej Špůr).

Šampionem a králem tour je tedy pro rok 2020 – Tomáš Vodseďálek a zaslouženě!