První turnaj nejprestižnější sportovní amatérské tour 30+ a 50+ se uskutečnil v Golf Resort Karlštejn. Do dvoukolového turnaje Mid amatérů a  amatérek, seniorek a seniorů nastoupilo rekordních 127 hráčů a hráček. Po částečné stagnaci této tour se blýská na lepší časy a promotér společnost GPA slibuje ještě větší atraktivitu této série do budoucna.

V početně nejvíce zastoupené kategorii Mid amatérů se po prvním dnu ujal vedení David Mrákota, který zahrál na krásně připraveném hřišti 71 ran a ujal se tak vedení o ránu před Lukášem Zavadilem, který obešel hřiště v paru a na průběžném třetím místě byl po prvním kole za výkon 73 ran Dominik Pietschmann.  V tomto složený vyrazila vedoucí trojice do druhého kole v posledním odpoledním flightu. Ani jeden z hráčů však nedokázal navázat na výkon z prvního kola, kdy nejlepší výkon z flightu předvedl Lukáš Zavadil, který ve druhém kole zahrál 81 a propadl se na konečné 5 místo. A tak zaváhání hráčů posledního flightu otevřelo šanci pro jejich pronásledovatel. Nejlépe jí využila dvojice Zdeněk Jehlička a Pavel Vilimovský, kteří v součtu za obě dvě kola zahráli shodně 151 ran a tak o vítězi musel rozhodnout až rozstřel na dodatečné 18 jamce. Na ní se více dařilo Zdeňku Jehličkovi, který si tak připsal velice cenné vítězství. Na třetím místě nakonec skončil Lukáš Mrázik, který předvedl nejlepší výkon druhého kola (73 ran) a díky tomu se v pořadí oproti prvnímu kolu posunul o 17 míst.

Kategorii Mid amatérek opět ovládla Silvie Dittertová a navázal tak na své výhry z předchozí sezóny.  Její letošní výhra však nebyla tak dominantní jak jsem v jejím podání zvyklí. Po prvním kole se sice ujala vedení, ale po zhoršení v kole druhém a stíhací jízdě Martiny Fulinové, musel i v této kategorii určit vítězku a dodatečný rozstřel na jamce číslo 18.  Zde již Silvie Dittertová zahrála své první birdy druhého dne a došla si tak pro vítězství. Třetí skončila s odstupem čtyř ran  Markéta Šubrtová.

Kategorie Seniorů a  Seniorek neměly tak napínavý průběh  jako kategorie Mid amatérů a amatérek.  V obou kategorií bylo celkové pořadí shodné s výsledky prvního kola. V seniorkách si připsala výhru Eva Hloušková za výkon 171 ran. Na druhém místě skončila s odstupem sedmy ran Henrieta Martinčová a třetí místo obsadila za stejný výkon 178 ran Blanka Dědečková.  Mužskou část pak ovládl Chris Houldsworth , který zahrál 148 ran. Na druhém místě skončil Lukáš Závěrka s odstupem čtyř ran. S odstupem dalších tří ran pak třetí místo obsadil Tomáš Růžička.

GPA Mid & Senior Tour 2020 bude pokračovat již 20 a 21. července na hřišti Golf Resortu Hluboká nad Vltavou.