Světové finále WAGC 2023 konané tento rok na ostrově Phuket v Thajskou dospělo po dvou cvičných kolech a čtyřech soutěžních do svého závěrečného ceremoniálu, kde byl korunován nejlepší tým světa pro stávající rok. Český tým dal do své hry naprosto vše, nepodcenil ani před trunajovou přípdavu, kdy většina týmu dorazila do místa konání v předstihu několika dní. Jednak z důvodu aklimatizace, přeci jen v Čechách se již připravujeme na zimu, kdežto v Thajskou je stále 35 stupňu a veliká vlhkost, tak také proto aby hráči měli čas projít si před turnajem všechna čtyři hřiště. 

Bohužel ani tato svědomitá příprava nakonec nestačila na madaili v kategorii jednotlivců ani v týmové soutěži. První dvě kola se hráčům poměrně dařilo, ale i tak se začala ztráta na nejvyšší stupně postupně zvětšovat, a tak se hráči pro třetí a čtvrté kolo rozhodli zariskovat a jít do toho hop nebo trop se snahou vybojovat umístění v první desítce. Rozhodně to bylo správné rozhodnutí, byť se kýžený výsledek nedostavil, naopoak z toho být pokles na konečné 25 místo společně se týmem Švédská. Ale jak se říka, kdyby se to nezkusilo, tak nás to bude mrzet ještě teď.

V jednotlivcích si nejlépe vedl Antonín Jízdný, který skončil na desátém místě ve své kategorii. Ve druhé desitce v kategorií skončil Josef Červený  ( 16. místo) a Tomáš Vodseďálek (19.místo). Poslední dva naši reprezentatní skončili ve třetí desítce   Jiří Konečný ( 26. místo) a Peter Babčák ( 27. místo)

A jaký tým se tedy stal nejúspěšnější pro letošní rok? Není úplně převapením, že si vítězství opět odvezla reprezentace Malajsie jejíž hráči odehráli turnaj s průměrným scoré na kolo po vyrovnání 68,5 rány, což je skoro neuvěřitelné. Jejích dominanci podtrhl i náskok na druhý tým Jížní Koree plných 34 ran. Třetí se umístila reprezentace domácího Thajska. Nejlépe z evropských státu se vedlo Španělsku  , které skončilo 6.

Podle zpráv pořadatelů, by se měl následující ročník v roce 2024 opět uskutečnit v Thajsku, ikdyž na trochu jicných hrištích a  tak se necháme překvapit co pro nás pořadatele přichystají.