Finále šestnáctého ročníku GPA Masters má za sebou první finálové kolo, po kterém je ve vedení vítěz základní části Milan Sciranka, s náskokem jedné rány před Adamem Vodseďálkem. Ten předvedl nejlepší výkon dne ( - 5 ran na rány s vyrovnáním), což znamenalo posun v pořadí o plných 12 míst. 

Oba se tak odstartují do druhého kola v závěrečném flightu, ve kterém je doplní Petr Bílek. Ten odehrál první kolo v paru a ztrácí tak po prvním dnu na vedení tři rány. Ztráta to není nikterak veliká a díky náročnosti hřiště na Fontáně to zatím vypadá, že největší šanci na vítězství bude mít ten hráč, který udělá nejméně chyb. V prvním kole se z 27 startujících hráčů dostali jen tři hráči svým výkonem pod par hřiště a dva další odehráli kolo v paru, jinak všichni ostatní odehráli kolo nad par. To jen dokládá, že zahrát Fontanu pod par není vůbec nic snadného a loňský výkon Petra Dědka z prvního finálové kola (-13 ran po vyrovnání) zůstane nesmazatelně zapsán v historii GPA Masters.

Na dalších místech v pořadí je také po prvním dnu situace velice vyrovnaná a plná velkých favoritů. Vítěz z roku 2020 Tomáš Vodseďálek dělí s Petrem Bílkem třetí příčku. O ránu zpět a průběžným score -16 je další vítěz Masters, tentokrát z roku 2021 Josef Červený.   Mimořádnou vyrovnanost dokládá i fakt, že i Petr Zelenka na dvanáctém místě ztrácí na vedení pořád hratelných sedm ran.

 První kolo však nebylo jen bitvou o stupně nejvyšší, ale v druhé půlce startovního pole se statečně bojovalo o Cut.  Hranice Cutu se tentokrát zastavila na výkonu - 1. Tohoto výkonu nedosáhla šestice hráčů, jmenovitě RIchard Fiala, Zdeněk Jaroš, Luboš Bílek, Jan Kameníček, Peter Babčák a Petr Roudenský. Pro tyto hráče to tedy znamená konec účinkování ve finále GPA Masters, avšak v pátek a v sobotu budou mít možnost zabojovat o titul v kategorii Players.

Druhé kolo odstartuje v pátek v 9:00 jedním flightem finále kategorie Ladies, po kterém budou následovat čtyři flighty Players a jako poslední vyrazí na hřiště hráči Masters. Poslední flight leaderů kategorie Masters odstartuje své druhé kolo v 10:50 a vy můžete opět vše sledovat online na našem webu.