Karel Valdauf, v nejdramatičtějším finále GPA Masters v historii, získal svou druhou zlatou trofej pro celkového vítěze.  O jeho triumfu rozhodl až souboj s Adamem Vodseďálkem play off na jamce číslo osmnáct. 

Pojďme si tak zmapovat, co vše se ve třetím finálovém dnu stalo. Na začátku dne se zdálo, že hráče čeká další krásný den na golfu s ideálním počasím, sluníčko svítilo, vál jen lehký vánek, ale jak začali flighty startovat do závěrečného kola a rostlo napětí jak mezi hráči, tak i mezi diváky, začal sílit i vítr a to se ukázalo jako velkým game changer. Všichni hráči díky tomu museli zapomenout na výsledky pod parem a hlavní snahou bylo neudělat moc chyb. Nutno dodat, že to se nakonec nikomu nepodařilo, ale díky tomu jsme zažili finále, na které se jen tak nezapomene. Adam Vodseďálek startoval do finále z prvního místa, ale startovní pole se čím dál více vyrovnávalo, a když zaváhal na jamce číslo 11, pustil do čela Honzu Kupku.  Ani on se ve vedení příliš neohřál, na jamce číslo 13 vyhodil ránu do lesa, ze kterého se vyhrál až třetí ranou a  tak nakonec na této jamce zahrál rovnou deset ran, a tím se odhlásil z bojů o celkové vítězství. Tato jamka se stala osudnou i pro obhájce Petra Dědka, ten do té doby hrál velice kvalitní kolo a postupně stahoval ztrátu na vedení, ale devět ran na této jamce i pro něj znamenalo konec nadějí. A tak se dostal do vedení Karel Valdauf, který si udržoval náskok před Adamem.  Oba dva tak čekala závěrečná trojice jamek , které spolu se silným větrem prověřili oba hráče naprosto dokonale. Karel Valdauf zapsal na šestnáctce triple bogie, naopak Adam odešel jen s bogie, což znamenalo pro Karla už jen náskok jedné rány a i o tu záhy přišel. Sedmnáctá jamka není z bílých nikdy lehká, natož pak když fouká silný vítr jako dnes a tak na obou hráčích byla na týčku citit velká nervozita. Karel měl na této jamce poměrně štěstí, protože jeho míček na poslední chvilku zastavil raf před cestou do vody a nakonec si z jamky odnesl bogie a když chvilku po něm na stejné jamce zahrál Adam, par bylo před závěrečnou jamkou skoré vyrovnané. No a protože oba dva hráči zahráli na osmnáctce šest ran, muselo poprvé v historii celého ročníku GPA Masters o vítězi rozhodnout play Off, které se hrálo opět na jamce číslo 18. 

Play off oba hráči rozehráli velice podobně, ale své druhé rány né úplně zvládli. Adam svou druhou ránu poslal až mezi stromy a naopak Karel zahrál míček až na přilehlou pláž a v cestě na green mu tak stála masivní kamenná zeď.  Oba dva hráči se rozhodli neriskovat a své třetí rány jen vyklepli zpět na fair way. Do greenu tak oba dva hráli až čtvrtou ranou, které se ukázala jako rozhodující. První zahrál Adam a z prvu se zdála příhra naprosto dokonalá, bohužel pro něj však byl míček tak roztočený, že diky back spinu odcouval ještě dalších minimálně 12 metrů od jamky zpět. Naopak Karel jamku o něco přehrál, přesto jeho pozice byla v ten moment lepší. Zvláště poté co Adam nedokázal ani na dva puty dostat míček do jamky na rozdíl od Karla Valdaufa, který druhý put proměnil a po vítězství v roce 2016 se po sedmi letech může opět radovat z toho nejcennějšího vítězství.