Vrchol letošní GPA GOLF TOUR 2019 je za námi a XII. GPA GOLF TOUR zná svého absolutního vítěze. Finále proběhlo tradičně na golfovém resortu Fontana. Na start se postavilo 21 finalistů MASTERS a letos premiérově také vedoucí hráči z žebříčku Race to Fontana – PLAYERS. V programu finálového turnaje nechyběl ani 2. ročník GPA TEAM TROPHY.

První finálové kolo zahráli pouze dva hráči pod svůj par – Josef Červený (1. kolo +2) a Petr Dědek (1. kolo -2). Ostatním finalistům se výrazněji skórovat nepodařilo. Jednu ránu nad par skončil první kolo Václav Hrubý. Do druhého finálového kola nastoupili hráči ve flightech dle umístění po prvním kole. Jako poslední šel tedy flight nejlepších tří hráčů po prvním kole ve složení Josef Červený, Petr Dědek a Václav Hrubý.

Na startu byla většina hráčů velmi nervózních, ale všichni hráči zahráli perfektní první drive a výkony byly u většiny stabilnější než v 1. kole. Možná to bylo i ideálním golfovým počasím bez silného větru.

Ve druhém kole šel famózní golf Jiří Březina (2. kolo -5), na vítězství mu to však nestačilo. Vítězi 1. kola – Josefu Červenému se ve 2. kole úplně nedařilo (2. kolo +6). Ani Petr Dědek neudržel skóre v mínusových číslech (2. kolo +4). Oba tito hráči se však drželi na prvních pozicích celou první devítku. Třetímu hráči posledního flightu, kterým byl Václav Hrubý, se naopak druhé kolo velmi podařilo (2. kolo -3). Také nováček soutěže Tomáš Kudera, který byl po prvním kole (+2) na čtvrté pozici, odehrál skvělé druhé kolo (-3).

Mezi těmito dvěma hráči se nakonec rozhodlo o vítězství. Tomáš Kudera skončil po poslední jamce s celkovým skóre -1 a čekal, jak si na poslední jamce povede Václav Hrubý. Ten musel, aby se udržel na první pozici, zahrát poslední jamku v paru. A to se mu také podařilo a stal se absolutním vítězem XII. GPA GOLF TOUR MASTERS 2019Druhý skončil Tomáš Kudera a třetí, po excelentním výkonu ve 2. kole Jiří Březina. Byl to krásný boj do posledního puttu. Všem gratulujeme!!!

Boj o absolutního vítěze proběhl i mezi hráči PLAYERS. V tomto souboji se utkali Pavel Palas, Roman Vlasák a Jiří Konečný. Z vítězství a premiérového titulu absolutního vítěze GPA PLAYERS 2019 se nakonec radoval Jiří Konečný. Moc gratulujeme!!!

Putovní pohár 2. ročníku GPA TEAM TROPHY 2019 získal již podruhé tým Petra Dědka. Byl to však také boj do posledních jamek.

Vítězný tým kapitána Petra Dědka byl ve složení, Petr Bílek, Tomáš Vodseďálek, Patrik Čermák, Adam Culek, Martin Charvát, Vladimír Novák, Karel Vagner, Tomáš Kudera, Miroslav Havelka a Robert Potocký.

I letošní finále bylo zakončeno tradičním skokem vítěze do jezera, které bylo o poznání chladnější než v minulých letech. Kromě vítězů MATSERS a PLAYERS čekala koupel i celý poražený tým.

Kompletní výsledky finálového turnaje naleznete na ČGF a také na našem on-line scoringu.

Všem hráčů děkujeme, vítězům srdečně gratulujeme a těšíme se s vámi na setkání v dalším, již XIII. ročníku GPA GOLF TOUR 2020.