Čtrnáctý ročník GPA Masters se nám nezadržitelně blíží do finále, a před námi je už pouze finálový turnaj na Fontaně. Formát finále se pro letošní rok změnil, v minulosti se finále hrálo na dvě kola, ale od letošního roku se můžeme těšit na tříkolové finále, do kterého hráči nastupují s bonusem až 21 ran. Ten získal vítěz žebříčku Race to Fontana Petr Bílek, jehož spoluhráči v závěrečném flightu Josef Červený a Peter Palka vstupují do finále s bonusem 20 ran. V předposledním flightu pak nastoupí Tomáš Vodseďálek (-19 ran), Miroslav Havelka (-19 ran) a Karel Valdauf (-18). Neznamená to však, že favority musíme hledat pouze v posledních dvou flightech, o vítězství bude chtít bojovat minimálně první dvacítka hráčů. Sice se může zdát, že z dvacátého místa je ztráta 10 ran na vedení již nepřekonatelná, ale nesmíme zapomínat, že turnaj se hraje na tři kola a nelze uplatnit technickou ochranu na jamce (par + 5 ran). Můžeme se tedy v proběhu turnaje těšit na mnohé zvraty.

Do turnaje pravděpodobně vstoupí 33 hráčů. Ostatní hráče ze hry vyřadilo zranění, pracovní důvody nebo se již před turnajem rozhodli, že zabojují až ve dvoukolovém finále GPA Players. To je další novinka letošního finále. Po prvním finálovém kole Masters bude následovat cut, kterým projde 21 hráčů. Ostatní hráči, kteří neprojdou cutem, budou zařazeni do dvoukolového finále Players, kde doplní šestici kvalifikovaných hráčů a hráček této série. Turnaj Players se bude hrát pro všechny hráče od nuly, budou tak moc zabojovat o titul šampióna GPA Players, a tím získat i hrací kartu do této tour pro rok 2022 (pro doplnění - pokud by hráč chtěl hrát sérii Masters, bude možné tuto kartu částečně zaměnit za kartu Masters).

V rámci druhého a třetího kola finále Masters bude probíhat tradiční GPA Team Trophy mezi týmy Petra Dědka a Adolfa Červinky. Volba hráčů pro tuto soutěž bude probíhat po prvním hracím dni, kdy nejdříve budou do týmů rozděleni jejich loňští účastnicí, kteří budou stále v soutěži, a následně si kapitáni budou ze zbytku hracího pole volit členy svého družstva. V případě, že by jeden nebo oba kapitáni neprošli cutem stávají se z nich nehrající kapitáni, ale soutěž jako taková bude pokračovat.      

Do finále přejeme všem hráčům hezkou hru a těšíme se na korunovaci nových šampiónu GPA MASTERS a PLAYERS pro rok 2021.