GPA GOLF TOUR v novém roce přichází s novinkou ve svém portfoliu. Díky spojení s prémiovou cestovní kanceláří Exclusive Tours vznikla úplně nová sportovně společenská tour Exclusive Tours' GPA, která se bude konat na těch nejlepších hřištích v České republice, na Slovensku a také v Rakousku.

Série turnajů je určena hráčům a hráčkám všech úrovní, přesto celá tour  si stále ponese sportovní nádech, který je pro naše turnaje charakteristický.

Propozice  Exclusive Tours' GPA

 

Série turnajů Exclusive Tours' GPA 2024 je určena všem amatérským hráčům a hráčkám s platným HCP a aktivním členstvím. V případě, že se hráč bude chtít turnaje účastnit a v den konání turnaje nebudeme mít HCP aktivní, bude mu umožněna hra, ale nebude zařazen do výsledkové listiny.

Odpaliště:

Hráči kategorie A budou hrát  kombinaci odpališť tak, aby celková délka hřiště byla cca 6100 metrů.  Pokud norma hřiště ze žlutých odpališť bude blíže k délce 6100 metrů, budou hráči hrát na vyrovnání odpovídajícímu hře ze žlutých odpališť, v opačném případě bude norma pro výpočet hracího HCP norma bílá.

Hráči kategorie B budou vždy hrát ze žlutých odpališť a ženy z odpališť červených bez ohledu na to, zda jsou hodnoceny kategorii A nebo B.

Hráči budou rozděleni do dvou kategorií podle HCP.

  • Kategorie A hraná na rány s vyrovnáním maximálně 18 ran je určena hráčům a hráčkám s HCP do 15.0
  • Kategorie B bude hrána na stablefordové body a je určena hráčům a hráčkám s HCP 15.1+

V obou kategoriích budou vyhlášeni tři nejlepší hráči/ky z každé kategorie podle pořadí na serveru ČGF.

Mimo dvou hlavních kategorií bude vyhlašována také speciální kategorie žen, která bude počítána na rány s vyrovnáním s maximálním vyrovnáním 36 ran.

Mimo hlavní kategorie budou vyhlašovány také dvě tradiční vložené soutěže a to Nearest to the Pin, která bude společná pro hráče i hráčky a pak také Longest Drive v kategorii mužů a žen zvlášť.

Dále se můžete v průběhu turnaje těšit na mnoho sponzorovaných jamek našich partnerů o ceny, a to jak v krátkodobých soutěžích v rámci daného turnaje, tak i v dlouhodobých v rámci celé tour.

Dlouhodobá soutěž  Race to Dubai.

Jak v kategorii  mužů A a B a také v kategorii žen bude probíhat po celou sezónu dlouhodobá soutěž o jedno místo z každé kategorie  na závěrečném turnaji, který proběhne v Dubaji. Postupující hráči budou mít v rámci výhry zajištěné ubytování a hru ve čtyřkolovém finále.

Bodování v pořadí Race to Dubai.

Bodování bude probíhat podle pořadí na rány s vyrovnáním max. 18 ran pro kategorii mužů A  (HCP 0-15) a na rány s vyrovnáním max. 36 ran  pro kategorii B (HCP 15.1+) a i kategorii žen . V každém turnaji se bude rozdělovat celkem 500.000 bodů a boduje prvních 40 hráčů pořadí.

V případě, že se více hráčů svým výkonem umístí na dělené pozici, budou body mezi tyto hráče rozděleny následovně. Počet bodů pro každého hráče se získá součtem všech bodů, které náleží pro všechna místa, která by hráči obsadili při nevyrovnaném výsledku a tento součet se vydělí počtem hráčů na děleném místě. Takto získáme body pro každého hráče.

              Příklad na děleném 4 místě se umístí 3 hráči. Body za umístění na 4 až 6 místě  jsou 12.000, 10.000 a 8.000 bodů. Součet tedy je 30.000. Každý hráč na děleném místě si do hodnocení Race to Dubai zapíše 10.000 bodů.

Vyhodnocení Race to Dubai. Do turnaje v Dubaji se kvalifikuje  nejvýše postavený hráč/ka z kategorie v žebříčku Race To Dubai po odehrání posledního turnaje Exclusive Tours` GPA.               Do celkového pořadí se budou počítat čtyři nejlepší výsledky v ročníku. V případě, že se na prvním místě umístí při stejném bodovém zisku více než jeden hráč či hráčka, bude pro celkového vítěze zapojeno níže popsané dodatečné pravidlo.

  • V případě rovnosti bodů bude o pořadí těchto hráčů rozhodovat součet bodů z pěti nejlepších turnajů. V případě, že by ani toto kritérium nerozhodlo, bude rozhodovat bodový součet z šesti turnajů případně ze všech sedmi.