Nejenom rekordní účastí hráčů, vysokou obtížnost, ale i rekordní počet diskvalifikovaných hráčů měl turnaj na Casa Sereně.

Celkem byl udělen status diskvalifikace na turnaji třem hráčům, celkově na tour již čtyřem.

Jak je obecně známo, na turnajích GPA se ctí desetibodový kodex hráče GPA a pečlivě se dodržují pravidla.

Ten je podpořen dlouhodobě obecným zájmem všech hráčů a partnerů udržet GPA „čistou“. Ten přinesl tour pověst, kde se až striktně hlídají pravidla. Tento směr je podpořen i výborným přístupem hráčů a který přinesl své pozitivní výsledky.

Diskvalifikace automaticky neznamená, že by hráč udělal něco úmyslně.  Popišme si všechny čtyři diskvalifikace na tour tak, aby pomohli ostatním hráčům vyvarovat se chyb jejich spoluhráčů.

 

J. Kešner – nejsmolnější diskvalifikace na Zbraslavi. Výborně hrající Josef Kešner, přišel o svého spoluhráče v průběhu hry a protože to byl turnaj dvojic, kde je logickou podmínkou, aby hráči dokončili turnaj ve dvou (to byla totiž podmínka proto, aby si dvojice mohla radit při hře, to platí je-li turnaj vypsán striktně pro dva hráče) nebyla jiná možnost než celou dvojici diskvalifikovat.

A. Beran - šlo o smolný moment na jamce č. 9 na Casa Sereně, kdy Aleš Beran nenašel ani jeden z odehraných míčů včetně provize a vzhledem k aktuálnímu výsledku zvolil dobrovolnou diskvalifikaci, protože jak známo, hráči na tour s HCP do 9,9 musejí všechny jamky dohrávat.

M. Dvořák – opět moment z Casa Sereny, zablokované členství v turnaji znamenalo automaticky nesoutěžní výsledek bez ohledu na vedoucí pozici v turnaji.

A. Červinka - jak dokáže být golf záludný i po odehrání kvalitní rundy ukázala poslední diskvalifikace A. Červinky. Při konzultaci své hry se spoluhráčem o den později přišel druhý nejlepší hráč turnaje  na svoji chybu při výkladu pravidel (konkrétně dropování z bunkeru z nehratelné pozice).

Pravidla hovoří jasně o dvou trestných ranách. Při turnaji si však hráč připsal pouze jednu a takto výsledek i odevzdal. Po konzultaci druhý den s hlavním rozhodčím V. Štroufem o pozici míče (byl sporný, nicméně hráč uznal jeho pozici v bunkeru) a dopadu špatného výsledku následoval jediný logický trest a to diskvalifikace z turnaje.

Pro oživení paměti, hráče potkala diskvalifikace den po turnaji už jednou, když si sám opravil chybný výsledek ve svůj neprospěch a byl dodatečně diskvalifikován už z turnaje na Karlštejně v roce 2018 opět z bodovaného místa.

Závěrem jen rekapitulace. Všechny diskvalifikace nevznikly špatným úmyslem hráčů a to je skvělá zpráva. Je zřejmé, že hodnota tour roste i na morálním aspektu dodržování pravidel a to je pro pořadatele tour ta nejlepší motivace nadále na „čistotě“ tour pracovat.

Proto děkujeme všem hráčům, jak bojují za vzorné dodržování pravidel, velmi si toho vážíme.

 

GPA