Turnaje GPA GOLF TOUR 2021 jdou za sebou ve skutečně rychlém sledu. Pouze týden po Karlštejně se stěhovalo celé startovní pole na první z turnajů „Diamond series“, na privátní hřiště Casa Serena.

Ve startovním poli byli opět všichni favorité, kteří bojují o „pole position“ v rámci žebříčku Race to Fontana. Velký favorit tour a vítěz turnaje Peter Palka startoval v silném flightu s trojnásobným vítězem tour Petrem Bílkem a nováčkem na tour Milanem Scirankou. Měl však tragický úvod a své první dva míče turnaje zahrál do autu, výsledek 8 na první jamce lehkého paru 4 a následný triple Bogey na jamce číslo 2 znamenalo konec nadějí na vítězství v turnaji. Nicméně i přes tento tragický úvod, Peter obsadil nakonec výborné dělené 7 místo!

O vítězství se nakonec poprali ostatní hráči. Další z černých koní pro finále Martin Charvát zahrál velmi kvalitní kolo za 78 ran (-3) a po zásluze zvítězil. Jeho vítězství bylo těsné, ale naprosto zasloužené. Na druhém místě skončil obhájce jednoho z ročníků Karel Valdauf, který zahrál kvalitních 80 ran (-2). Na třetím místě skončil Martin Pavlica, největší překvapení turnaje. Martin, který je na tour teprve druhým rokem, zahrál skvěle a zahrál 85 ran (-1).

Na dalších pozicích se umístila stabilně výborně hrající trojice David Srb, Robert Hanzl a Richard Fiala.

Co přinesl turnaj do žebříčku Race to Fontana? V čele žebříčku Race to Fontana je nyní aktuálně Karel Valdauf. Ten zahrál kvalitně oba turnaje a zaslouženě vede. Druhý je David Srb, který dokonale využil startu na sponzorské karty a zajistil si reálnou naději i na start ve finále tour. Třetí je Martin Charvát a čtvrtý Peter Palka. Bude to jistě velmi zajímavé do posledního kola. Dalším turnajem v pořadí je dvoudenní turnaj na Haughslagu na hřištích OLD a NEW, kde se bude hrát individuální turnaj a poprvé formát dvojic best ball.